Funkcjonariusze z nowotarskiej drogówki przeprowadzili działania „Parkuj Bezpiecznie”. Efektem kontroli było ujawnienie kilkudziesięciu przypadków łamania przepisów dotyczących postoju i parkowania pojazdów.
Na początku czerwca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, wspólnie z funkcjonariuszami podległych jednostek, przeprowadzili akcję „Parkuj Bezpiecznie”. Jej głównym celem było ograniczenie nieprawidłowego parkowania oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach i w miejscach szczególnie uczęszczanych przez pieszych.
Podczas działań mundurowi kontrolowali rejony, w których najczęściej dochodzi do wykroczeń związanych z zatrzymywaniem i pozostawianiem pojazdów. Szczególnym nadzorem objęto okolice przejść dla pieszych, gdzie źle zaparkowane samochody mogą skutecznie zasłaniać widoczność i utrudniać ocenę sytuacji na drodze.
W trakcie kontroli ujawniono łącznie 66 pojazdów pozostawionych niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo funkcjonariusze stwierdzili 16 przypadków parkowania w rejonach przejść dla pieszych z naruszeniem zasad zatrzymania i postoju.
Jak podkreślają policjanci, tego typu wykroczenia nie są jedynie formalnym naruszeniem przepisów. Ograniczona widoczność w pobliżu przejść może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji, szczególnie gdy na jezdnię wchodzą piesi. To właśnie w takich miejscach często liczą się sekundy i odpowiednio szybka reakcja kierowcy.
Wobec osób, które nie stosowały się do obowiązujących zasad, zastosowano środki przewidziane w przepisach dotyczących wykroczeń.
Mundurowi przypominają, że odpowiedzialne parkowanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Nawet pozornie niewielkie wykroczenie może utrudnić przejazd, ograniczyć widoczność lub stworzyć zagrożenie dla pieszych, rowerzystów i innych kierowców.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze