Reklama

Gminne Podsumowanie Programu Erasmus+ w Lasku

28/06/2026 06:31

17 czerwca Szkoła Podstawowa w Lasku stała się miejscem spotkania uczestników programu Erasmus+ z czterech szkół gminy. Uczniowie i nauczyciele z Gronkowa, Klikuszowej, Lasku i Szlembarku podsumowali zagraniczne mobilności, dzieląc się wspomnieniami, zdobytymi doświadczeniami oraz efektami swojej pracy.

Podczas wydarzenia nie zabrakło barwnych występów artystycznych. Młodzież zaprezentowała narodowe tańce inspirowane kulturą m.in. Grecji, Irlandii i Turcji, a każda ze szkół przedstawiła w ciekawy sposób najważniejsze momenty swoich wyjazdów. Uczniowie z Lasku przygotowali również krótką scenkę w języku angielskim, nawiązującą do mobilności w Grecji.

W greckiej wymianie uczestniczyło 30 uczniów klas VI–VIII. Dwutygodniowy pobyt był dla nich okazją nie tylko do doskonalenia umiejętności językowych, ale również do rozwijania kompetencji społecznych i międzykulturowych. Wspólne działania, poznawanie nowych miejsc i codzienny kontakt z rówieśnikami z innych krajów pozwoliły uczestnikom zdobyć doświadczenia, których nie sposób znaleźć w szkolnych podręcznikach.

Reklama

Gminne podsumowanie Erasmus+ pokazało, że mimo różnic językowych i kulturowych możliwa jest wspólna nauka, dobra zabawa i wzajemna inspiracja. Dla wielu uczestników powrót z wymiany oznaczał nie tylko bagaż nowych doświadczeń, ale także nawiązanie przyjaźni i stworzenie wspomnień, które pozostaną z nimi na długie lata, a być może nawet na całe życie. To właśnie takie projekty uczą otwartości, współpracy i pokazują, że Europa jest bliżej, niż mogłoby się wydawać.

fot. SP Lasek

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo goral24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości