Na ul. Papieskiej w Bańskiej Niżnej doszło w poniedziałkowy wieczór do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Poszkodowany nastolatek został przewieziony do szpitala.
Do wypadku doszło 22 czerwca około godziny 19.00 na ul. Papieskiej w Bańskiej Niżnej. W zdarzeniu uczestniczył samochód marki Audi oraz motocykl marki Barton.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 32-letni mieszkaniec gminy Szaflary, wyjeżdżając Audi z prywatnej posesji, miał nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. Jednośladem poruszał się 14-letni mieszkaniec tej samej gminy.
Po zderzeniu nastolatek wymagał pomocy medycznej. Ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego przetransportowali go do szpitala w Nowym Targu, gdzie przechodzi dalsze badania.
W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również, że 14-latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania motocyklem. Okazało się także, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Badanie wykazało, że kierujący Audi był trzeźwy.
Na miejsce zadysponowano również strażaków z OSP w Bańskiej Niżnej, OSP w Szaflarach oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Targu. Służby zabezpieczały miejsce zdarzenia i prowadziły działania związane z usuwaniem skutków wypadku.
Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Ulica Papieska pozostaje zamknięta dla ruchu, a utrudnienia mogą potrwać do około godziny 23.00.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze