Kolejny sukces na szczeblu ogólnopolskim odnotował uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Paweł Potoczak, uczeń klasy 3G zdobył tytuł finalisty XLI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która należy do najważniejszych konkursów przedmiotowych związanych z ochroną środowiska i naukami przyrodniczymi.
Finał olimpiady odbył się w dniach 6 i 7 czerwca 2026 roku w Warszawie. Do stolicy przyjechali najlepsi uczniowie z całego kraju, którzy wcześniej pomyślnie przeszli etapy szkolne i okręgowe.
Podczas zawodów centralnych uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz zagadnień przyrodniczych. Rywalizacja obejmowała zadania testowe sprawdzające zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętność analizowania problemów związanych z funkcjonowaniem środowiska naturalnego.
Aby zdobyć tytuł finalisty, uczestnicy musieli uzyskać co najmniej 70 procent możliwych do zdobycia punktów. Paweł Potoczak sprostał temu wymaganiu, osiągając wynik dający mu miejsce w gronie finalistów ogólnopolskiej olimpiady.
Uzyskany tytuł otwiera przed uczniem dodatkowe możliwości edukacyjne. Finaliści Olimpiady Wiedzy Ekologicznej mogą korzystać z preferencji rekrutacyjnych podczas ubiegania się o przyjęcie na wybrane kierunki studiów na niektórych uczelniach wyższych.
Na co dzień Paweł Potoczak rozwija swoje zainteresowania biologiczne pod opieką dr Katarzyny Grobarczyk-Piekło, nauczycielki biologii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.
Sukces ucznia jest kolejnym potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania w nowotarskim liceum oraz dowodem na to, że młodzież z Podhala skutecznie rywalizuje z najlepszymi uczniami z całej Polski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze