Reprezentanci Podhalańskiej Akademii Sztuk Walki Jiu-Jitsu EdArt znakomicie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Kata oraz Duo Show. Z zawodów rozegranych w Szczebrzeszynie przywieźli aż pięć tytułów mistrzowskich.
Po blisko dwóch miesiącach intensywnych przygotowań zawodnicy Podhalańskiej Akademii Sztuk Walki Jiu-Jitsu EdArt wystartowali w Mistrzostwach Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Kata oraz Duo Show, które odbyły się 20 czerwca w Szczebrzeszynie. W rywalizacji uczestniczyło ponad 210 zawodniczek i zawodników z różnych części kraju.
Dla uczestników była to również wyjątkowa edycja zawodów, ponieważ po raz pierwszy do programu mistrzostw włączono konkurencję Duo Show.
Sekcja prowadzona przez sensei Edytę Szpałek i Artura Szpałka wystawiła ośmioosobową reprezentację. Podhalanie spisali się bardzo dobrze, zdobywając miejsca na podium w swoich kategoriach. Największym sukcesem było wywalczenie pięciu tytułów mistrzów Polski.
Teraz przed zawodnikami kolejne sportowe wyzwanie. Już pod koniec lipca czeka ich udział w Mistrzostwach Świata w Grapplingu, na które otrzymali zaproszenie.
Treningi sekcji EdArt odbywają się w kilku miejscowościach regionu. Zawodnicy ćwiczą w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy, Szkole Podstawowej w Spiskiej Starej Wsi na Słowacji oraz w Szkole Podstawowej w Rabie Wyżnej. Oprócz medali, pucharów i dyplomów sportowcy mogą liczyć także na stypendia sportowe.
Wyniki zawodników sekcji EdArt:
I miejsce – Piotr Janowski
I miejsce – Aleksandra Maciaszek
I miejsce – Helena Kowalczyk
I miejsce – Adam Tomasiak
I miejsce – Amelia Tomasiak
II miejsce – Piotr Kowalczyk
II miejsce – Daniela Chowaniec
III miejsce – Jan Mrowca
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze