Stadion przy Hali Sportowej „Gorce” w Nowym Targu stał się areną sportowych zmagań uczniów szkół podstawowych. W Miejskich Igrzyskach w 4-boju lekkoatletycznym wystartowało ponad 70 zawodniczek i zawodników.
Do rywalizacji przystąpili reprezentanci Szkół Podstawowych nr 1, 2, 4, 5, 6 i 11 z Nowego Targu. Młodzi sportowcy mierzyli się w czterech konkurencjach, a o końcowym wyniku decydowała łączna liczba punktów zdobytych we wszystkich startach.
Program zawodów obejmował bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz biegi długie. Dziewczęta pokonywały dystans 600 metrów, natomiast chłopcy rywalizowali na 1000 metrów.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt najlepiej spisały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, które wypracowały znaczącą przewagę nad rywalkami. Wśród chłopców po zwycięstwo sięgnęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5.
Indywidualnie bezkonkurencyjna okazała się Paulina Worwa ze Szkoły Podstawowej nr 11. Wśród chłopców najwięcej punktów zgromadził Nathan Majczak, który wyprzedził najgroźniejszych rywali zaledwie o kilka oczek.
Zawody były nie tylko okazją do walki o medale i wysokie miejsca, ale również do integracji uczniów oraz sprawdzenia swoich możliwości w lekkoatletyce. Organizatorzy podkreślają, że sprawny przebieg wydarzenia był możliwy dzięki pracy sędziów oraz wsparciu studentów kierunku turystyki i rekreacji z Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu.
Wyniki indywidualne dziewcząt
Wyniki indywidualne chłopców
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt
Klasyfikacja drużynowa chłopców
Fot. Maciej Gębacz - Urząd Miasta Nowy Targ
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze