Reklama

W Lasku powstanie nowy Orlik - podpisano umowę na inwestycję

25/06/2026 21:29

Przygotowania do budowy nowoczesnego kompleksu sportowego w Lasku wchodzą w kolejny etap. Gmina Nowy Targ podpisała umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją inwestycji „Orlik 2025”, która ma stworzyć nowe miejsce do aktywności fizycznej, rekreacji i spotkań mieszkańców.

Przedsięwzięcie obejmuje zarówno opracowanie dokumentacji projektowej, jak i wykonanie wszystkich prac budowlanych. Wartość inwestycji wynosi 2 773 871,08 zł brutto.

W ramach zadania powstanie boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne, które będą służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym. Zaplanowano również budowę zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

Projekt przewiduje także wykonanie oświetlenia, ogrodzenia oraz parkingu. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dzięki budowie specjalnej pochylni. W przestrzeni kompleksu pojawią się również elementy małej architektury.

Reklama

Wykonawcą inwestycji została firma NUSCO Spółka z o.o., która będzie odpowiedzialna za realizację całego zadania.

Budowa kompleksu „Orlik 2025” ma przyczynić się do dalszego rozwoju infrastruktury sportowej w gminie Nowy Targ. Samorząd podkreśla, że nowy obiekt stworzy lepsze warunki do uprawiania sportu, organizacji zajęć rekreacyjnych oraz integracji mieszkańców różnych pokoleń.

Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy Lasku zyskają nowoczesne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu, które będzie mogło służyć zarówno codziennym treningom, jak i organizacji wydarzeń sportowych.

Reklama

fot. UG Nowy Targ

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo goral24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości