Reklama

Zmarł druh OSP Spytkowice Mateusz Król - miał 22 lata

27/06/2026 20:53

W wieku 22 lat zmarł Mateusz Król, druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowicach. Informację o jego śmierci przekazali strażacy, podkreślając, że był on przez wiele lat związany z Orkiestrą Dętą OSP Spytkowice i aktywnie uczestniczył w życiu jednostki.

W opublikowanym pożegnaniu druhowie z OSP Spytkowice napisali, że z wielkim smutkiem przyjęli wiadomość o odejściu swojego kolegi. Mateusz Król angażował się w działalność orkiestry, reprezentując jednostkę podczas licznych uroczystości religijnych, patriotycznych i lokalnych wydarzeń.

- Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Druha Mateusza Króla. Mateusz był muzykiem naszej Orkiestry Dętej OSP. Przez wiele lat aktywnie uczestniczył w życiu strażackim, angażując się w działalność orkiestry i reprezentując naszą jednostkę podczas wielu uroczystości. Jego odejście jest ogromną stratą dla naszej strażackiej społeczności - przekazali strażacy.

Druhowie skierowali również słowa wsparcia do rodziny oraz wszystkich bliskich zmarłego, składając wyrazy współczucia i zapewniając o pamięci w tych trudnych chwilach.

Reklama

Modlitwa przy zmarłym odbędzie się w niedzielę 28 czerwca o godz. 18.00 w Kaplicy Cmentarnej w Spytkowicach. Kolejna modlitwa zaplanowana została na poniedziałek 29 czerwca o godz. 13.30 w kościele parafialnym w Spytkowicach.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w poniedziałek 29 czerwca o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym w Spytkowicach. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym w Spytkowicach.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Góral 24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo goral24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości